Porsche закачує перше синтетичне паливо, оскільки чилійський завод нарешті починає виробляти • TechCrunch

Після багатьох років обіцянок і мільйонів інвестицій Porsche сьогодні закачав перші галони свого повністю синтетичного палива в автомобіль. Ця машина? 911, звичайно.

Porsche говорить про eFuels з 2020 року, коли інвестувала 20 мільйонів євро в проект спільно з Siemens Energy зі створення пілотного заводу в Пунта-Аренас, Чилі. Будинок, який потім побудував Фердинанд, підкріпив це додатковими інвестиціями в розмірі 75 мільйонів доларів на початку цього року, отримавши 12,5% акцій у HIF Global, холдинговій компанії для цих зусиль з виробництва eFuel.

eFuels призначені як альтернативи з нейтральним викидом вуглецю, що дозволяє застарілим транспортним засобам продовжувати працювати в умовах зростаючих обмежень на викиди вуглекислого газу з легкових транспортних засобів. Однак на даний момент це все теорія. Хоча заборони на продаж автомобілів внутрішнього згоряння вже діють у багатьох країнах, починаючи з 2035 року в Каліфорнії та ЄС, у всьому світі жодних винятків досі не надано для eFuels. ЄС планує підготувати пропозицію щодо «CO2-нейтрального палива» та визначити, чи можуть вони виключитися, але це може стосуватися лише комерційних транспортних засобів.

Міхаель Штайнер, член виконавчої ради Porsche, сподівається, що таке звільнення поширюватиметься на використання eFuels в автомобілях його компанії: «Це все ще триває, але принаймні ми очікуємо, що ми зможемо використовувати таке eFuel також у легкових автомобілях, особливо Porsche. автомобілі. Це очікування, але це не завершено сьогодні».

Кредити зображення: Porsche

На даний момент Porsche eFuels використовуватиметься виключно на бездоріжжі, забезпечуючи глобальну серію Porsche SuperCup компанії. Ходять чутки про те, що Porsche незабаром увійде у Формулу-1, а ця серія перейде на вуглецево-нейтральне паливо до 2026 року, і тут також неважко побачити потенціал.

Чому Чилі? eFuels значною мірою залежить від розщеплення води на її складові елементи: водень і кисень. Щоб цей електроліз був ефективним, потрібна велика кількість дешевої електроенергії, яку в Чилі забезпечують постійні сильні вітри. Кажуть, що Пунта-Аренас є найбільш вітряним районом у Південній Америці, сила перетворюється на електрику вітровими турбінами Siemens Gamesa.

Потім водень з цього процесу змішується з CO2, витягнутим з повітря, щоб створити форму метанолу. Цю сировину потім можна буде вдосконалити для різноманітних продуктів, у тому числі для eFuels, які Porsche використовуватиме для приводу своїх гоночних автомобілів сьогодні, і сподівається, що історичні транспортні засоби залишаться на дорогах у майбутньому.

Початкові плани Porsche передбачали 130 000 літрів матеріалу до кінця 2022 року. Враховуючи дату та розмір бака 911 (максимум 67 літрів), очевидно, що ця мета буде досягнута пізніше. Наступна мета Porsche – 55 мільйонів літрів на рік протягом наступних трьох років. При цьому обсязі, за словами Міхаеля Штайнера з Porsche, вартість виробництва впаде приблизно до 2 доларів за літр.

Зараз середні ціни на пальне в Німеччині становлять приблизно 1,75 долара за літр, але це на заправці. Транспортування, податки та інші збори означатимуть, що eFuels ще деякий час буде значно дорожчим за традиційне паливо, але його вуглецево-нейтральний характер все ще може зробити їх привабливими варіантами, зокрема для комерційного застосування.

«У всьому світі існує кілька ініціатив, — сказав мені Штайнер. «Деякі регіони шукають податкові пільги, деякі шукають змішані квоти для різних секторів. Тож питання про те, які ринки можуть бути найбільш сприятливими для eFuels, залишається відкритим».

Ясно одне: незважаючи на успіх eFuels і, власне, винятки для двигунів внутрішнього згоряння з нейтральним викидом вуглецю, Porsche дотримується своєї мети — 80% продажів електромобілів до 2030 року.

«У нас є чітка стратегія», — сказав Штайнер. «Головна увага приділяється електромобільності, але крім того, ми дбаємо про наші автомобілі з двигуном ICE». Porsche, звичайно, є брендом із сильною історією. Той 911, який працює сьогодні, був лише одним із понад мільйона речей, які Porsche виробляв з 1963 року. Очевидно, що підтримувати їх у робочому стані є сильним стимулом.

Leave a Comment