Quantum Space набирає обертів завдяки фінансуванню 15 мільйонів доларів на цисюнні космічні апарати • TechCrunch

Цілунарний простір швидко дозріває для урядового та цивільного використання. Це особливо вірно в світлі програми NASA Artemis, яка спрямована на встановлення постійної присутності людини на Місяці в довгостроковій перспективі. Але перед тим, як це станеться, необхідно створити велику кількість критичної інфраструктури: від систем зв’язку до інформування про космос тощо.

Ось тут і з’являється Quantum Space. Стартап, очолюваний колишнім виконуючим обов’язки адміністратора NASA Стівом Юрчиком, розробляє парк платформ, які працюватимуть у цисюнному просторі та надаватимуть низку послуг. Лише через 10 місяців після оголошення про свої плани компанія повідомила у вівторок, що закрила 15 мільйонів доларів фінансування від Prime Movers Lab для подальшого розвитку свого основного продукту.

Юрчик, який оголосив на сцені TC Sessions: Space минулого тижня, що компанія перебуває в процесі закриття цього раунду серії А, сказав, що перехід від фандрайзингу як керівника високого рівня в урядовій установі до керівника раннього етап запуску. Він додав, що швидкість прийняття рішень виявилася ще однією важливою відмінністю між двома світами.

«У NASA ми маємо провести 10 зустрічей, раду, колегію та кілька перевірок, а потім уся інформація надходитиме до мене, і я, зрештою, підтягуватиму команду та прийматиму рішення», — сказав він. «Потім ми збираємося на зустрічі в Quantum Space, і це виглядає як: «Добре, Стіве, у нас є варіанти A, B і C. Який з них ти хочеш зробити?»

«Це було звільняючим і освіжаючим, а також трохи страшним».

Компанія заявила, що використає новий капітал для продовження розробки QuantumNet — так називається сузір’я платформ, або «скаутів», які працюватимуть у цисюнному просторі — починаючи з запуску першого Scout у жовтні 2024 року. Ця місія , про який Quantum Space анонсувала в жовтні минулого року, буде нести корисне навантаження ситуаційної обізнаності від GEOST і корисне навантаження від додаткових клієнтів. Blue Canyon Technologies надасть автобус космічного корабля.

Ця перша місія, яка отримала назву QS-1, буде запущена як спільна поїздка, але компанія розробляє космічний буксир під назвою Ranger, який планує використовувати для транспортування Scouts до кінцевого пункту призначення на орбіті. До 2032 року компанія планує розмістити понад 40 апаратів Scout у навкололунному просторі.

«Ми почали справді зосереджуватися на тому, що ми називаємо «роботизованим форпостом», досить великим космічним апаратом для робототехнічних можливостей з операціями зблизька, щоб здійснювати обслуговування, але потім ми побачили, що існує потреба в більших можливостях, ніж у цисюнному просторі», – сказав Юрчик. «Тепер у нас є ширша стратегія […] і це значно збільшило наші потреби у фінансуванні та наш графік фінансування».

Quantum Space був заснований у 2021 році Камом Гаффаріаном, який також заснував Axiom Space та Intuitive Machines. Prime Movers Lab також є інвестором Axiom.

У заяві Quantum сказано, що він використає кошти для розробки засобів інтеграції та тестування, операційного центру місії та продовжить розробку платформи даних і програмного забезпечення для клієнтів.

Leave a Comment