Quora запускає Poe, спосіб спілкуватися з чат-ботами ШІ, такими як ChatGPT • TechCrunch

Сигналізуючи про свою зацікавленість у системах штучного інтелекту, що генерують текст, як-от ChatGPT, цього тижня Quora запустила платформу під назвою Poe, яка дозволяє людям ставити запитання, отримувати миттєві відповіді та вести діалог із чат-ботами штучного інтелекту.

Скорочення від «Платформа для відкритого дослідження», Poe — який доступний лише за запрошенням і наразі доступний лише на iOS — «створений як місце, де люди можуть легко взаємодіяти з кількома різними агентами ШІ», — сказав представник Quora TechCrunch через текстове повідомлення.

«За останні 12 років, створюючи та керуючи Quora, ми багато чого дізналися про створення споживчих інтернет-продуктів. І ми маємо особливий досвід у обслуговуванні людей, які шукають знань», – сказав речник. «Ми вважаємо, що багато чого з того, що ми дізналися, можна застосувати до цієї нової області, де люди взаємодіють із великими мовними моделями».

Отже, Poe — це не спроба побудувати з нуля модель ШІ, подібну до ChatGPT. ChatGPT — який має здатність відповідати на запитання на різні теми — від поезії до програмування — був предметом суперечок через його здатність інколи давати відповіді, які звучать переконливо, але насправді не є правдивими. Раніше цього місяця сайт Stack Overflow для кодування запитань і відповідей тимчасово заборонив користувачам ділитися вмістом, створеним ChatGPT, заявивши, що штучний інтелект надто полегшує користувачам створення відповідей і заповнює сайт сумнівними відповідями.

Quora могла б опинитися в гарячій воді, якби, наприклад, навчила чат-бота на величезній колекції краудсорсингових питань і відповідей своєї платформи. Користувачі могли висловити занепокоєння через те, що їхній контент використовується таким чином — особливо з огляду на те, що деякі системи штучного інтелекту, як було показано, вивергають частини даних, на яких вони навчалися (наприклад, код). Деякі партії протестували проти систем генеративного мистецтва, таких як Stable Diffusion і DALL-E 2, і систем генерації коду, таких як Copilot GitHub, які, на їхню думку, крадуть і отримують прибуток від їхньої роботи.

Зокрема, проти Microsoft, GitHub і OpenAI подано колективний позов, який звинувачує їх у порушенні закону про авторські права, дозволяючи Copilot повторювати розділи ліцензійного коду без надання авторства. А на порталі арт-спільноти ArtStation, який на початку цього року почав дозволяти на своїй платформі мистецтво, створене штучним інтелектом, учасники почали масові протести, розміщуючи зображення «No AI Art» у своїх портфоліо.

Кредити зображення: Quora

Після запуску Poe надає доступ до кількох моделей ШІ, що генерують текст, включаючи ChatGPT. (OpenAI наразі не пропонує загальнодоступний API для ChatGPT; представник Quora відмовився повідомити, чи співпрацює Quora з OpenAI для Poe чи іншої форми раннього доступу.) Poe схожий на програму обміну текстовими повідомленнями, але для моделей AI користувачі можуть поговорити з моделями окремо. В інтерфейсі чату Poe надає низку різних пропозицій щодо тем розмови та випадків використання, як-от «написання довідки», «кулінарія», «вирішення проблем» і «природа».

Poe постачається лише з невеликою кількістю моделей на момент запуску, але Quora планує надати можливість постачальникам моделей, наприклад компаніям, подавати свої моделі для включення в найближчому майбутньому.

«Ми вважаємо, що це буде цікавий спосіб для людей взаємодіяти та досліджувати різні мовні моделі. Poe створено як найкращий спосіб отримати миттєву відповідь на будь-яке запитання за допомогою природної розмови», — сказав речник. «Існує неймовірна кількість досліджень і розробок, спрямованих на вдосконалення можливостей цих моделей, але для того, щоб принести всю цю цінність людям у всьому світі, існує потреба в хороших інтерфейсах, які прості у використанні. Ми сподіваємося, що зможемо надати цей інтерфейс, щоб усі ці розробки відбувалися протягом наступних років, щоб кожен у всьому світі міг отримати якомога більше переваг».

Досить добре відомо, що чат-боти штучного інтелекту, включно з ChatGPT, можуть генерувати упереджений, расистський та іншим чином токсичний вміст, не кажучи вже про шкідливий код. Сама Quora не вживає заходів для боротьби з цим, натомість покладаючись на постачальників моделей у Poe, які самі модеруватимуть і фільтруватимуть вміст.

«Постачальники моделі доклали багато зусиль, щоб запобігти створенню небезпечних відповідей ботами», — сказав речник.

Прес-секретар чітко сказав, що По зараз не є частиною Quora — і не обов’язково буде в майбутньому. Quora розглядає його як окремий, незалежний проект, схожий на AI Test Kitchen від Google, який планується повторювати та вдосконалювати з часом.

Коли його запитали про бізнес-мотивацію По, прес-секретар заперечив, сказавши, що це ще рано. Але неважко уявити, як Quora, яка заробляє більшу частину своїх грошей через платні екрани та рекламу, може вбудувати преміум-функції в Poe, якщо вона розшириться.

Наразі Quora каже, що зосереджена на розробці масштабованості, отриманні відгуків від бета-тестерів і вирішенні проблем, які виникають.

«Вся сфера зараз дуже швидко розвивається, і ми більше зацікавлені в тому, щоб з’ясувати, які проблеми ми можемо вирішити для людей з Poe», – сказав речник.

Leave a Comment