Shield AI залучає ще 60 мільйонів доларів за 2,3 мільярда доларів на свою військову автономну літальну техніку • TechCrunch

Оборонні технології продовжують привертати багато уваги з боку інвесторів, і сьогодні один із найбільших стартапів у космосі оголошує про збільшення фінансування. Shield AI, яка розробляє платформи та літаки для автономних літальних систем, орієнтуючись на військових США та їхніх союзників як клієнтів, залучила 60 мільйонів доларів фінансування, гроші, які вона використає для продовження розвитку своєї технології.

Гроші надходять як додаткова частина серії E Shield AI, і це приносить загальну суму до 225 мільйонів доларів. Shield AI оголосив про попередній транш у розмірі 165 мільйонів доларів у червні, що дало стартапу оцінку у 2,3 мільярда доларів. Ми підтвердили з Брендоном Ценгом, президентом Shield AI, який заснував компанію разом зі своїм братом, генеральним директором Райаном Ценгом, що це розширення було оцінено так само.

Ці останні 60 мільйонів доларів надійшли від одного інвестора, голлівудського продюсера Томаса Талла. (Попередніми інвесторами компанії були Snowpoint Ventures, Riot Ventures, Disruptive, Homebrew, Point72 Ventures, Andreessen Horowitz, Breyer Capital і SVB Capital.) Цікаво, що компанія фактично закрила це додаткове фінансування через тиждень після оголошення останнього раунду.

Ми перебуваємо в складний період для збору коштів: інвестори затягнули свої гаманці у відповідь на технологічні компанії, починаючи згори вниз, спостерігаючи уповільнення бізнесу. Потім стартапам, яким було важче зібрати гроші, довелося скоротити витрати, щоб розширити свої злітно-посадкові смуги та продемонструвати своїм спонсорам, що у них є бізнес-ідеї, які розвиватимуться та будуть прибутковими. І навіть якщо вони все це зроблять, у них все одно можуть закінчитися гроші, і їм доведеться закритися.

Попри все це, оборонні технології були однією з категорій, які виділялися, не в останню чергу через події у світі: напруженість між державами, тероризм і війни сьогодні розігруються на технологічному рівні, і це означає не лише оснащення тих, у бою з кращими інструментами, але також потенційно використовуючи технології для виконання будь-яких дій з метою зменшення втрат.

«Військові та державні витрати є антициклічними», — сказав Ценг в інтерв’ю. «Коли ви розмовляєте зі споживачем або корпоративним бізнесом, витрати падають під час рецесії. Але уряд — це стійкий Едді. Для модернізації армії потрібен шлях і план, і тому ми продовжуватимемо їх виконувати».

Усе це є тим, що стимулює бізнес для найкращих стартапів у космосі, а це, у свою чергу, також зацікавлює інвесторів.

«Автоматизовані оборонні можливості відіграватимуть усе більш важливу роль у наших оборонних програмах і мають вирішальне значення для нашої здатності залишатися конкурентоспроможними», — сказав Талл у заяві. «Shield AI є лідером у цій сфері, розробляючи одні з найдосконаліших і передових технологій для пілотування ШІ. Ми пишаємося тим, що можемо підтримати Shield AI і роботу, яку вони виконують у захисті».

Shield AI базується в Сан-Дієго, який ми раніше називали Кремнієвою долиною оборонної промисловості: це порт приписки Тихоокеанського флоту США, і, згідно зі статистикою, зібраною торговельною палатою міста, за межами округу Ферфакс, штат Вірджинія. (де базується Пентагон), великий Сан-Дієго отримує більше витрат на оборону, ніж будь-яке інше місце в щиті США, серед десятків інших великих і менших оборонних підрядників.

Компанія вже має низку літальних апаратів, а також програмне забезпечення для автономних польотів Hivemind на ринку та розгорнуте серед клієнтів (наприклад, у літаку F16, зображеному вище) — Shield AI є частиною Програми рекордів Міністерства оборони США — і це працюючи над низкою інших проектів, включаючи програмне та апаратне забезпечення автономного літака VTOL, а також можливості «роїння» для глушіння сигналів або допомоги своїм клієнтам у спілкуванні, коли їхні сигнали глушать.

Дійсно, великий розмір раунду Shield AI, 225 мільйонів доларів, є ознакою не лише такого попиту, але й високих витрат, пов’язаних із розробкою для цієї галузі. Це сталося лише через 11 днів після того, як Anduril, ще один оборонний технологічний стартап, який працює над автономними системами, підтвердив, що залучив близько 1,5 мільярда доларів США при оцінці в 7 мільярдів доларів.

Leave a Comment