TLDraw пропонує дошку для спільної роботи без входу • TechCrunch

Існує маса інструментів, які задовольняють потреби спільної дошки. Figma, яка у вересні уклала угоду про придбання Adobe за 20 мільярдів доларів, має FigJam; є Miro, який оцінюється в 17,5 мільярдів доларів після підвищення рівня C у січні; і Apple випустила додаток Freeform для своїх користувачів на початку цього тижня. Серед усього цього TLDraw пропонує користувачам спільне полотно без входу в систему.

Споживацький додаток TLDraw

TLDraw досить простий у використанні з самого початку. Це порожнє нескінченне полотно, на якому можна малювати лінії чи об’єкти, писати текст і вставляти медіафайли, як-от зображення, відео чи GIF-файли.

Більше того, ви можете легко поділитися цією спільною дошкою з колегами за посиланням. Якщо ви не хочете, щоб хтось змінював дошку, ви також можете поділитися посиланням лише для читання. Це як Документи Google, які дозволяють ділитися документом як з кількома співавторами, так і в режимі лише для читання.

Бета-версія TLDraw Кредити зображення: TLDraw

Нова версія сайту, яка знаходиться в бета-версії, пропонує більше можливостей. Він має більше варіантів форми, кольору та ліній для малювання; ви також можете вставляти нові типи об’єктів, як-от рамки або наліпки; додаткові можливості для дублювання та переміщення об’єктів; і кілька форматів, таких як SVG, PNG, JPG і JSON для експорту дошки.

Щоб використовувати всі ці функції, вам не потрібен обліковий запис або вхід. Оскільки це в Інтернеті, ви та ваші колеги можете легко використовувати це, не залежачи від платформи.

Компанія

TLDraw вперше був запущений Стівом Руїсом як проект із відкритим кодом у 2021 році. Він створив TLDraw на основі інших своїх проектів з відкритим кодом, таких як perfect-freehand і globs.design.

«Після створення цих проектів я хотів створити щось нове, що було б більш «незалежним від форми», що дозволяло б наносити будь-яку форму на полотно; і це те, що стане TLDraw. Я створював усе це публічно (головним чином через gif-файли Twitter), і вміст TLDraw швидко став дуже популярним», — сказав Руїз Techcrunch.

Демо проекту Perfect Freehand Кредити зображення: TLDraw

TLraw зібрав початковий раунд у розмірі 2,7 мільйона доларів США під керівництвом Lux Capital за участі Amplify Partners, Сабріни Хан, Гільєрмо Рауха з Vercel та NP-Hard Ventures. У цьому раунді були й інші інвестори СолейБадрул Фарукі, Майкл Стопельман, Том Престон-Вернер, Адам Віггінс з Muse, Брайан Ловін з Campsite, Девід Хоршид з Stately.ai, Крістобаль Валенсуела з Runway ML, Йоганнес Шиклінг з Prisma.

Компанія, яка має п’ять штатних працівників, наразі не отримує жодних доходів, окрім грошей, пожертвуваних спонсорами GitHub. Надалі стартап хоче працювати над ліцензуванням і підтримкою, щоб отримати дохід. Руїз сказав, що команда може мати деякі функції, як-от інструменти для співпраці між членами команди, за платним екраном.

Інструменти розробника та шлях попереду.

Хоча TLDraw доступний для всіх безкоштовно, компанія також пропонує інструменти для розробників для інтеграції свого полотна. Подумайте про це як про «дошку як послугу».

Руїз розповів TechCrunch, що, починаючи працювати над проектом, він хотів створити платформу для будь-кого, щоб створювати спільні полотна з усіма основними доступними інструментами.

«Поточний набір програм для білої дошки передбачає, що якщо ви працюєте над нескінченним полотном, ви працюєте лише над візуальними компонентами. Але з TLDraw ми хотіли надати значення всім видам форматів», — сказав він.

Засновник стартапу додав, що існуючі інструменти пропонують власний погляд на дизайн співпраці, і їх важко налаштувати для власних потреб компанії. Завдяки TLDraw команди можуть отримати сильну відправну точку з точки зору ефективного дизайну взаємодії та спільного полотна.

Приклад програми, створеної за допомогою TLDraw

Кредити зображення: TLDraw

Вже існує чимало проектів, які використовують TLDraw як основу. Існують гарні веб-додатки для малювання, такі як MacPaint і OkSo; розробники також використовували TLDraw для створення корисних інструментів для створення історії, таких як LengendKeeper і WorldAnvil, таких як Dungeons & Dragons; Платформа створення відео на основі ШІ Vidext використовує його як базове полотно; і компанія з відкритим вихідним кодом віртуальної класної кімнати BigBlueButton використовує свій інструмент для дошки.

Зараз компанія працює над відкриттям нової бета-версії веб-сайту TLDraw разом із переміщенням на нього всіх спільних версій і плагіна Visual Studio Code. Більше того, протягом наступних 12 місяців стартап планує додати більше функцій, таких як лінійки, списки об’єктів та анімації на основі відгуків спільноти.

Leave a Comment