Twitter призупинив дію облікового запису Mastodon, зробивши гарний аргумент на користь Mastodon • TechCrunch

Через день після того, як Twitter розробив нову політику, щоб пояснити своє рішення заборонити обліковий запис, який стежить за приватним літаком Ілона Маска, наслідки продовжуються.

У четвер вдень Twitter, очевидно, призупинив роботу свого конкурента з відкритим кодом Mastodon. Згідно з архівами, безпосередньо перед призупиненням Mastodon (@joinmastodon) опублікував у Twitter посилання на обліковий запис відстеження літаків у власному сервісі.

Twitter/WaybackMachine

Зараз заборонений акаунт у Twitter @ElonJet належить студенту з Флориди Джеку Суїні, який також керує кількома іншими ботами для відстеження польотів, які збирають інформацію про польоти з публічних даних. Особистий обліковий запис Суїні також було призупинено в Twitter разом із багатьма ботами, включно з тим, який випустив оновлення щодо генерального директора Meta Марка Цукерберга.

На початку листопада Маск висловив інший тон щодо облікового запису, але з тих пір він відмовився, скоригувавши політику платформи Twitter у світлі своїх особистих уподобань. «Моя прихильність свободі слова поширюється навіть на те, що я не забороняю обліковий запис після мого літака, навіть якщо це є прямим ризиком для особистої безпеки», — написав він у Twitter. Цей твіт тепер супроводжується нотатками спільноти, що пояснюють сагу @ElonJet.

Особисті та політичні уподобання Маска керували низкою політичних рішень у Twitter після того, як компанію зайняв новий власник. Хоча спочатку Маск заявив, що Twitter дозволить будь-який контент, який не є незаконним, згодом він заборонив певні облікові записи з особистих причин.

На початку цього місяця Маск відновив хвилю високопоставлених нацистів і прихильників переваги білої раси, але підвів межу проти теоретика змови Сенді Хука Алекса Джонса, посилаючись на свій особистий досвід батьківства.

У Mastodon, об’єднаній альтернативі Twitter з відкритим кодом, одна особа не може встановити правила для всієї платформи. Сервери Mastodon — окремі, але відкриті екземпляри соціальної мережі — керуються особами, які можуть встановлювати правила, але користувачі також можуть перейти на інший сервер, якщо вони не згодні з цим вибором.

Leave a Comment