Waymo відкриває пасажирам рейси до аеропорту Фінікс, подвоює зону обслуговування в центрі • TechCrunch

Починаючи з п’ятниці, представники широкої громадськості зможуть їздити на роботаксі Waymo без оператора безпеки за кермом між центром Фінікса та міжнародним аеропортом Скай-Харбор. Waymo також подвоїть свою зону обслуговування в центрі Фінікса після першого запуску безпілотних поїздок у цьому районі для громадськості минулого місяця, повідомила компанія.

Події відбулися через місяць після того, як Waymo вперше почала пропонувати свою послугу роботаксі до аеропорту — або, точніше, зупинку трансферу до аеропорту на станції Sky Train на 44-й вулиці — для довірених тестувальників, водіїв, які перевірені компанією та підписали угоди про нерозголошення. .

«Це єдина послуга такого роду в світі, яка повністю автономно перевозить пасажирів із жвавого аеропорту, особливо під час курортного сезону, до центру міста», — сказав Сасват Паніграхі, директор із продуктів Waymo, під час прес-брифінгу. «Людям потрібно лише завантажити програму. Немає часу очікування. Ні NDA. Цілодобово з аеропорту до центру.”

Сервіс робототаксі Waymo One відкритий безкоштовно для представників громадськості по всьому Сан-Франциско, причому центральний район міста обмежений для співробітників Waymo та їхніх гостей. Автор зображення: Waymo

У п’ятницю Waymo також повідомила, що тепер вона їздить повністю автономно по всьому Сан-Франциско. У більшості міст будь-хто, хто має додаток Waymo One, може отримати безкоштовну поїздку без водія. Центральна частина міста наразі обмежена для працівників Waymo та їхніх гостей.

Компанія з автономних транспортних засобів нещодавно отримала дозвіл від Департаменту автомобільних транспортних засобів Каліфорнії почати стягувати плату за безпілотні послуги, як-от доставка, але їй все ще потрібно отримати окремий дозвіл від Комісії з комунальних послуг Каліфорнії (CPUC), перш ніж вона зможе просити водіїв роботаксі кашляти плату за проїзд. Waymo нарешті подала заявку на отримання дозволу на початку цього тижня, щоб наздогнати конкурента Cruise, який з червня стягує плату за нічні поїздки на роботаксі без водія, а нещодавно почав пропонувати поїздки вдень, хоча поки що лише для співробітників.

З наближенням 2022 року стратегії Cruise і Waymo дещо розходяться. Cruise заявив, що планує запустити в Остіні та Фініксі до кінця цього року, а в найближчі роки розширити до «сотень тисяч» своїх спеціально створених AV Cruise Origin у великих містах США. Waymo, також зосереджена на масштабі, зосередила свої зусилля на розвитку свого існуючого ринку у Фініксі, а також на отриманні дозволів, необхідних для комерційного запуску безпілотних поїздок у Сан-Франциско та Лос-Анджелесі.

«Замість цього я б сказав, що ми зосереджені на ринках, які зараз знаходяться, а це зараз два серйозні ринки, які дають змогу проїхати», — сказав він. «Оскільки ми запускаємо послугу, робимо її кориснішою, отримуємо більше випадків для поїздок… Тепер для нас важливіше, щоб у Фініксі та Сан-Франциско ми обслуговували більше видів пасажирів… Ось чому подія в аеропорту дійсно має значення у Фініксі».

За словами Паніграхі, окрім зв’язку з клієнтами аеропорту, що є життєво важливим для успіху будь-якого бізнесу з надання послуг поїздок, автономного чи іншого типу, Waymo може залучити нові підприємства та житлові будинки, а також створити більшу привабливість за допомогою існуючі клієнти, які раніше могли використовувати іншу програму, щоб дістатися до потрібного місця.

Представник Waymo також зазначив TechCrunch, що саме тому робота в режимі 24/7 є важливим маркером для Waymo.

карта центру міста Фенікс

Waymo подвоїть зону обслуговування робототаксі в центрі Фенікса. Автор зображення: Waymo

Звичайно, з новою послугою аеропорту виникнуть проблеми з попитом і часом очікування, тож очікуйте, що Waymo переживе певні труднощі. Паніграхі сказав, що Waymo практикує переміщення поставок у більш затребувані місця, і що компанія має там «сотні транспортних засобів, з якими можна працювати».

«Я думаю, що сотня транспортних засобів надає нам достатньо гнучкості, щоб мати можливість динамічно збільшувати кількість доступних повністю автономних транспортних засобів у разі потреби, а в інший час просто переконайтеся, що ми отримуємо цінність від тестового пробігу та інших видів. експериментів, які ми проводимо”, – сказав він.

У той час як Waymo не доведеться мати справу з водіями, які можуть скасувати плату за проїзд через незручне місце, як-от аеропорт, компанії все одно доведеться приймати рішення щодо того, куди відправляти транспортні засоби — яких клієнтів вона змушує чекати, а яких це допомагає дістатися до місця вчасно. Паніграхі сказав, що на це рішення впливатимуть численні фактори, наприклад, який пасажир є найближчим, кому Waymo очікує, що зможе надати краще обслуговування та скільки коштуватиме поїздка.

Говорячи про витрати, Паніграхі сказав, що Waymo експериментує з різними методами ціноутворення, але він очікує, що вартість роботаксі буде порівнянна з «іншими варіантами замовлення поїздки».

Ще один фактор ризику з новою послугою – інциденти на дорозі. З’явилися відео, на яких як автомобілі Cruise, так і Waymo випадково зупиняються посеред вулиці, і, у випадку першого, вони дивно взаємодіють із правоохоронними органами. Якщо щось подібне станеться, коли пасажир прямує в аеропорт, це може означати проблеми для Waymo.

Паніграхі сказав, що сподівається, що такі випадки будуть рідкісними, але коли вони трапляються, це тому, що транспортний засіб надає пріоритет безпеці, не намагаючись виконувати незнайоме завдання. Якщо автомобіль Waymo зупиняється, агент служби підтримки зв’яжеться з водієм у автомобілі та проведе його через процес. У фоновому режимі транспортний засіб зв’яжеться з автопарком, щоб попросити допомоги в інтерпретації ситуації.

«Скажу чітко: це не хтось дистанційно керує автомобілем», — сказав Паніграхі.

Будь-яка відповідь може допомогти транспортному засобу прийняти рішення про те, як діяти в будь-якій ситуації чи перешкоді. Якщо ні, то Waymo розгорне команду, щоб вручну відключити автомобіль.

Скільки часу це може зайняти, можна лише здогадуватися. Waymo каже, що час відповіді залежить від низки факторів, але допомога на дорозі зазвичай надається за кілька хвилин, якщо це необхідно. Компанія конкретно не сказала, як це може допомогти клієнту, який намагається вчасно встигнути на рейс і застряг у системі AV, яка не реагує.

«Якщо транспортний засіб зупиниться і не зможе продовжити рух, наша команда допомоги водіям зробить усе можливе, щоб вчасно доставити водія до місця призначення», — сказав TechCrunch представник.

Leave a Comment