Wells Fargo заплатить рекордні 3,7 мільярда доларів за «незаконну діяльність»

Згідно з прес-релізом у вівторок, Wells Fargo, яка принаймні з 2016 року перебуває під пильним контролем регуляторів за неналежну або незаконну ділову практику, була оштрафована Бюро захисту прав споживачів на рекордні 3,7 мільярда доларів.Майкл М. Сантьяго / Персонал I Getty Images

Wells Fargo в Нью-Йорку в грудні 2022 року.

«Цикл «промивання-повторення» Wells Fargo щодо порушення закону завдав шкоди мільйонам американських сімей», — заявив директор CFPB Рохіт Чопра в заяві.

CFPB було створено після фінансової кризи 2007-2008 років і призначено для захисту клієнтів від неналежного поводження з боку фінансових установ.

«Це важливий початковий крок для притягнення до відповідальності та довгострокової реформи цього рецидивіста», — додав Чопра.

З 2007 року Wells Fargo сплатила майже 20 мільярдів доларів регулятивних зборів за заподіяння шкоди споживачам або інвесторам. Нью-Йорк Таймс. У 2016 році він виплатив 185 мільйонів доларів за викриття того, що його співробітники відкривали рахунки на різних рахунках без згоди клієнтів, а в 2018 році Рада Федеральної резервної системи наказала банку не перевищувати розмір своїх активів наприкінці 2017 року, доки він «не буде достатньо покращує управління та контроль».

Це розпорядження Федеральної резервної системи все ще діє. Згідно з новинами CBS, тоді вважалося, що це триватиме лише рік або, можливо, два. CFPB описав Wells Fargo як «повторного порушника» та посилався на регулятивні заходи, з якими він зіткнувся щодо виплати студентських позик і відкатів за іпотечні кредити.

«Простіше кажучи: Wells Fargo є корпоративним рецидивістом, який наражає кожного третього американця на ризик потенційної шкоди», — сказав Чопра під час прес-конференції у вівторок, щоб оголосити про штрафи, які стосуються практики принаймні з 2011 року.

Цей останній раунд регуляторних заходів стосується порушень і неналежної ділової практики. CFPB заявив, що Wells Fargo стягувала з клієнтів «незаконні» комісії за овердрафт, застосовувала неправильні комісії та відсотки за кредитами на будинки та автомобілі, незаконно вилучала автомобілі та «неправомірно відмовляла тисячам модифікацій іпотечного кредиту», що в деяких випадках призводило до люди втрачають свої домівки.

За даними агентства, «систематичні збої» лише в процесах автокредитування завдали шкоди понад 11 мільйонам облікових записів.

Банк також «незаконно» заморожував банківські рахунки споживачів у середньому щонайменше на два тижні, коли він, часто неправильно, припускав, що депозит був шахрайським.

У рамках угоди загалом 2 мільярди доларів від Wells Fargo отримають постраждалі клієнти різними способами, наприклад, 205 мільйонів доларів для людей, які, за словами агентства, стягнули комісію за несподіваний овердрафт.

Як частина цієї угоди, банк також «не може стягувати комісію за овердрафт для депозитних рахунків, якщо споживач мав доступні кошти під час покупки або іншої дебетової операції, але потім мав від’ємний баланс після завершення транзакції», CFPB сказав.

Інші 1,7 мільярда доларів — це цивільні штрафи, які підуть до Фонду цивільних покарань CFPB, «де вони будуть використані для надання допомоги жертвам порушень споживчого фінансового права», пише агентство.

Загалом кошти повернуть понад 16 мільйонам клієнтів, повідомили в агентстві.

І на горизонті може бути більше.

Цей примусовий захід «не слід сприймати як знак того, що Wells Fargo подолав свої давні проблеми або що робота CFPB тут завершена», — сказав він під час прес-конференції у вівторок, відповідно до Нью-Йорк Таймс.

Leave a Comment