Zappi залучила 170 мільйонів доларів на свою платформу для дослідження ринку на основі ШІ • TechCrunch

Можливо, на даний момент збір коштів для деяких сегментів технологічної індустрії закінчується, але однією з сфер, яка продовжує привертати багато уваги, є штучний інтелект і, зокрема, стартапи, які використовують його для створення прибуткового бізнесу. Сьогодні стартап під назвою Zappi, який створив платформу для дослідження ринку, яка використовує ШІ та автоматизацію для прискорення процесів (і скорочення витрат приблизно в 10 разів у процесі), оголошує, що він залучив колосальні 170 мільйонів доларів для розширення свого бізнесу. .

Більшу частину інвестицій надходить від Sumeru Equity Partners із невідомими співінвесторами. Zappi також не коментує свою оцінку в цьому раунді, але як ознаку розміру бізнесу: Zappi була прибутковою до приблизно року тому, коли вона змінила швидкість зростання; до цього він залучив лише близько 22 мільйонів доларів з моменту заснування в 2012 році (з попередніми спонсорами, включаючи WPP); і наприкінці минулого року він перевищив 50 мільйонів доларів доходу. (Примітка: не намагайтеся використовувати кратні значення, щоб визначити оцінку: це показник, який, здається, зараз повсюдний, коливається від 12-кратного доходу до 20-кратного, і я впевнений, що є вищі та нижчі приклади теж.)

Сьогодні Zappi має близько 350 клієнтів, такі великі підприємства FMCG, як-от PepsiCo, McDonald’s, Heineken і Reckitt, і суть його продукту полягає в тому, що він допомагає цим клієнтам проводити опитування щодо ідей, коли вони зважують, які види продуктів розробляти, а також раннє розуміння як найкраще продавати їх. Zappi в основному використовується на етапі підготовки до продукту, сказав в інтерв’ю генеральний директор і співзасновник Стів Філліпс. Він сказав, що ринок, на який він націлений, величезний: 90 мільярдів доларів щорічно витрачається на аналіз споживачів і дослідження ринку.

Як правило, дослідження ринку такого типу може коштувати цим великим компаніям FMCG до 20 000 доларів і займати від чотирьох до шести тижнів із тривалими опитуваннями груп користувачів, а потім великою кількістю даних, щоб перетворити їх на щось, що можна використовувати. Пропозиція Zappi полягає в тому, що за 2000 доларів вона використовує суміш опитувань людей — вона інтегрується з іншими компаніями, які створюють ці мережі респондентів, і може отримувати до 300 або 400 людей на кампанію — плюс багато інших даних, у тому числі про власних споживачів базу даних, яка, за її словами, складається з 1,2 мільярда точок даних, щоб отримати те саме дослідження за чотири-шість годин. Це дослідження супроводжується звітами, які також можуть використовуватися клієнтами Zappi у їхній ширшій внутрішній аналітиці.

Прогалина на ринку, на яку націлена Zappi, полягає в тому, що багато компаній FMCG не мають багато цифрової ДНК. Ви можете бачити це на основі того, що самі продукти є фізичними витратними матеріалами, а також на тому факті, що продукти локалізовані в тому, як вони виготовляються та розповсюджуються, використовуючи типово аналогові канали, такі як магазини, і через третіх сторін для здійснення цього. За словами Філліпса, це також означає, що вони «випускають новий продукт наосліп».

Компанії можуть зайти настільки далеко, що інвестують у розробку нових продуктів для тестування, навіть не знаючи, чи будуть вони літати з користувачами, що означає великі витрати, потенційно вкладені в щось, що ніколи не потрапить на полиці жодного магазину. «Ми думали, що можемо автоматизувати цей процес, щоб зробити його швидшим».

ШІ викликає велику хвилю в нетехнологічному світі серед компаній, які хочуть використовувати його, щоб пришвидшити свою роботу, і це передувало приходу пандемії Covid-19. (PepsiCo, один із великих клієнтів Zappi, наприклад, роками використовує інші реалізації штучного інтелекту в розробці продуктів.)

Але пандемія гостро відчувалася в тому світі саме через те, наскільки фундаментально багато цих продуктів були прив’язані до фізичних ланцюгів постачання та розподілу. Той факт, що все це потрібно було переосмислити, безумовно, підштовхнув цифрову трансформацію та відкрив компанії для ідеї співпраці з такими компаніями, як Zappi, у таких сферах, як маркетинг і дослідження ринку, сказав Філіпс.

«Ми бачимо світ, у якому кожна окрема компанія хоче знати, що думають її клієнти, що спонукає щорічно витрачати десятки мільярдів на дослідження споживчої інформації», — сказали Санджіт Мітра, Джордж Кадіфа та Софія Остоїч, три керівники Sumeru, які керують угодою. , у спільній заяві. «Zappi переосмислила весь процес, використовуючи інноваційні технології, щоб дати можливість підприємствам співпрацювати з клієнтами в режимі реального часу, що призвело до більш ефективного та продуманого прийняття значущих рішень щодо продуктів і реклами. Ми неймовірно раді співпрацювати з командою Zappi і пишаємось тим, що інвестуємо в компанію, у центрі стратегії якої – культура та вплив на громаду». Усі троє приєднуються до дошки в цьому раунді.

Leave a Comment